Dr Kinga Czerwińska o pobycie w Chinach

[current-page:title] - obraz

„One Belt One Road” to współcześnie realizowany projekt rządu chińskiego mający na celu wymianę ekonomiczno – kulturalną, metaforyczny powrót na Jedwabny Szlak, kiedy Chiny prowadziły intensywny przepływ dóbr z „resztą świata”. Reaktywacja sieci infrastruktury łączącej Państwo Środka z krajami Azji Środkowej, Bliskim Wschodem, Afryką i Europą stwarza możliwości współpracy na wielu płaszczyznach.
 
W jednej z takich inicjatyw – The Belt and Road International Forum for Cultural Heritage Cooperation and Exchange 2018, na zaproszenie Centralnej Akademii Sztuk Pięknych i Międzynarodowej Organizacji Sztuki Ludowej, Sekcji Chińskiejbrała udział dr Kinga Czerwińska jako ekspert ds. niematerialnego dziedzictwa kulturowego. W dniach 10-11 listopada dr Czerwińska gościła na konferencji w Pekinie, a w następnych dniach 12-15 listopada uczestniczyła w Forum i International Folk-Art Expo w Lijiang, prowincja Yunan. Gościła tam na zaproszenie Uniwersytetu w Lijang i władz prowincji.
 
Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.
 
 
 

Galeria

[current-page:title] - obraz[current-page:title] - obraz[current-page:title] - obraz[current-page:title] - obraz[current-page:title] - obraz[current-page:title] - obraz[current-page:title] - obraz[current-page:title] - obraz