Głosowanie w piątej edycji plebiscytu „Absolwent z Pasją”

Uniwersytet Śląski w Katowicach już po raz piąty przyzna tytuł Absolwenta Roku z Pasją. Otrzyma go osoba aktywna społecznie, osiągająca sukcesy w działalności kulturalnej, naukowej lub w sporcie i z pełnym zaangażowaniem oddająca się swoim zainteresowaniom. Szansę na tytuł ma dwadzieścia sześć osób, decydują internauci w głosowaniu na stronie „Gazety Wyborczej” pod adresem: http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,22637797,wybieramy-absolwenta-z-pasja-uniwersytetu-slaskiego-o-tytul.html
Poprzez plebiscyt "Absolwent z Pasją" Uniwersytet Śląski chce promować osiągnięcia i pasje swoich absolwentów, niezależnie od roku, w którym ukończyli studia. Laureatką pierwszej edycji plebiscytu Absolwent z Pasją została Magdalena Knapik, absolwentka Wydziału Filologicznego, a obecnie pracownik Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ. Drugą edycję wygrał Grzegorz Gawlik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji, podróżnik, alpinista, dziennikarz, fotograf oraz prawnik. W 2015 roku wygrał Paweł Bajtlik, absolwent pedagogiki i animacji społeczno-kulturalnej, organizator imprez sportowych i promotor aktywności. Ubiegłoroczną laureatką tytułu Absolwent z pasją 2016 została Gabriela Bazan, absolwentka kulturoznawstwa na Wydziale Filologicznym. Największymi pasjami Gabrieli Bazan są fotografia i film.
Nazwisko tegorocznego Absolwenta z Pasją poznamy 20 listopada br. podczas uroczystości wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom Uniwersytetu Śląskiego. Na swojego faworyta możecie głosować do 19 listopada 2017 r. do godz. 23.59.
Na podstawie oddanych głosów komisja plebiscytowa wyróżni jednego z absolwentów tytułem „Absolwenta z Pasją Roku 2017”. Nagrodę główną w plebiscycie ufundowała firma Future Processing. Nagrody przekaże również Tauron Polska Energia, Muzeum Powstań Śląskich, Muzeum Historii Katowic i Opel Mucha sp.j.
Uroczystość wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom roku akademickiego 2016/2017 oraz nagrody w piątej edycji plebiscytu „Absolwent z Pasją” to wydarzenia wpisujące się w obchody jubileuszu 50-lecia istnienia Uniwersytetu Śląskiego.
Sponsorem Strategicznym jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego jest ING Bank Śląski, Sponsorem Platynowym – Bank Pekao SA, Tauron Polska Energia, Sponsorem Złotym jubileuszu są: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów SA, PZU Życie SA, Sponsorem Srebrnym: Mostostal Warszawa SA, Grupa Kapitałowa Węglokoks oraz Firma Poligraficzno-Introligatorska UDZIAŁOWIEC. Sponsorem Brązowym jest Zakład Systemów Komputerowych ZSK Sp. z o. o., a Partnerem Biznesowym – SPIN-US Sp. z o.o.
Szczegółowych informacji na temat uroczystości oraz plebiscytu udziela Dział Promocji Uniwersytetu Śląskiego (tel. 32 359 13 21, e-mail: absolwent@us.edu.pl).