Pisali listy, teraz porozmawiają o podróżach

W środę 6 grudnia Studenckie Koło Etnologów zorganizowało akcję pisania listów. Nie były to jednak listy do świętego Mikołaja, którego wspomnienie na ten dzień przypadało, lecz do władz krajów, w których łamane są prawa człowieka. Maratonu Pisania Listów Amnesty International, bo tak nazywa się ta akcja, to międzynarodowa inicjatywa, która zapoczątkowana została w 2001 roku w Polsce. Dziś pisanie listów w obronie praw człowieka odbywa się w ponad 200 krajach. Na naszym wydziale, który jest jednym z prawie 800 miejsc tej akcji, napisano 135 listów i wsparto w ten sposób 4 osoby pochodzące z Czadu, Turcji, Egiptu i Chin.

To jednak nie wszystko co przygotowało Koło Etnologów. Już w środę 13 grudnia w sali 02 budynku głównego WEiNoE o godzinie 17:00 odbędzie się Akademicki Festiwal Obieżyświatów. W tym dniu swoimi doświadczeniami i fotografiami z podróży po różnych zakątkach świata podzielą się studenci etnologii oraz resocjalizacji z edukacją międzykulturową. Dla uczestników wydarzenia organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcje.

[current-page:title] - obraz[current-page:title] - obraz