Polonez na rynku w Cieszynie

W ostatni piątek przed feriami szkolnymi i sesją egzaminacyjną studentów UŚ odbyło się wspólne tańczenie poloneza  na rynku w Cieszynie.

Wydarzenie zainicjował cztery lata temu Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego, który w tym roku wraz z Cieszyńskim Ośrodkiem Kultury i pod patronatem Burmistrza Miasta Cieszyn oraz Starosty Powiatu Cieszyńskiego zorganizował „Poloneza na Rynku” po raz piąty.

Do wspólnego bicia rekordu ilości par równocześnie tańczących poloneza została zaproszona także społeczność naszego wydziału, który reprezentowało 6 duetów. Przedstawicielami Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji byli: Prodziekan ds. studenckich i kształcenia dr hab. Bogusław Dziadzia, Prodziekan ds. Promocji i Współpracy ze Środowiskiem Lokalnym dr Kinga Czerwińska, dr Anna Drożdż, dr Grzegorz Błahut, dr Szymon Godawa, dr Ilona Fajfer Kruczek, dr Katarzyna Jas, dr Barbara Głyda- Żydek, mgr inż. Andrzej Szczurek, mgr Tadeusz Stoszek oraz członkowie Rady Samorządu Studenckiego WEiNoE tj. Przewodnicząca- Beata Krzyształa oraz Zastępca Przewodniczącej- Mateusz Tokarczyk.

Serdecznie dziękujemy ZS im. W. Szybińskiego za zaproszenie do wspólnego tańca, dr Barbarze Głydzie- Żydek za gościnność w ULu Kultury na potrzeby przygotowań oraz przedstawicielom naszego wydziału za reprezentowanie WEiNoE.

[current-page:title] - obraz[current-page:title] - obraz[current-page:title] - obraz[current-page:title] - obraz[current-page:title] - obraz[current-page:title] - obraz[current-page:title] - obraz