Poznawanie kultur: ku edukacji antropologicznej i międzykulturowej

Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie

Instytut Nauk o Edukacji oraz Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej

Uniwersytet Ostrawski w Ostrawie

Centrum Pedagogiczne dla Polskiego Szkolnictwa Narodowościowego w Czeskim Cieszynie

uprzejmie zapraszają do udziału w międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej pod tytułem:

Poznawanie kultur: ku edukacji antropologicznej

i międzykulturowej

organizowanej w dniach 22-23 października 2018 roku w Cieszynie na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji, ul. Bielska 62.

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na piątą konferencję naukową poświęconą wspólnym obszarom badań pedagogiki oraz etnologii i antropologii kulturowej – organizowaną przez cieszyński ośrodek akademicki. Chcemy, aby nasze spotkanie stanowiło kontynuację zapoczątkowanego w 2010 roku cyklu konferencji łączących różne dyscypliny nauk społecznych i humanistycznych. Tym razem problematykę obrad będą stanowić zagadnienia dotyczące dorastania i życia w społecznościach i społeczeństwach wielokulturowych.