V Piknik z okazji "Dnia Szybinika"

W związku z realizacją umowy o współpracy pomiędzy III LO im.  Szybińskiego  (naszym „Liceum uniwersyteckim”) a Wydziałem Etnologii i  Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego, byliśmy obecni 8 czerwca br.  na V Pikniku z okazji "Dnia Szybinika". Plenerową imprezę  zorganizowali uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół im. Władysława  Szybińskiego w Cieszynie. W wielu ciekawych konkurencjach sportowych,  występach artystycznych i quizach  uczestniczyła młodzież z „Szybina”  oraz młodsi i starsi mieszkańcy Cieszyna. Sporą atrakcją - nie tylko  dla młodzieży, ale także grona pedagogicznego - okazał się zaplanowany  przez dr Barbarę Chojnacką-Synaszko i zorganizowany we  współpracy z funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Jastrzębiu Zdroju  konkurs strzelecki z użyciem pistoletu i karabinka pneumatycznego,  nadzorowany przez porucznika Piotra Kulę oraz kapitana Andrzeja  Synaszko. Serdecznie dziękujemy im za pomoc w realizacji wydarzenia.  Każdy uczestnik konkursu mógł liczyć na małą nagrodę w postaci gadżetów Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji oraz Uniwersytet Śląski.