V Wolna Szkoła Nauk Filozoficznych i Społecznych im. Jana Szczepańskiego

W poniedziałek, 8 października na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ zainaugurowana zostanie V Wolna Szkoła Nauk Filozoficznych i Społecznych im. Jana Szczepańskiego.
Wolna Szkoła Nauk Filozoficznych i Społecznych im. Jana Szczepańskiego to realizacja marzeń słynnego sojologa, które zapisał w swoich dziennikach. W 2013 roku Rada Powiatu Cieszyńskiego i Rada Miasta Ustroń przyjęły oświadczenia, że popierają inicjatywę powołania Letniej Szkoły Nauk Filozoficznych i Społecznych. Stwierdziły również wówczas, że rolą Szkoły będzie upowszechnianie spuścizny intelektualnej wielkiego uczonego pochodzącego z Ziemi Cieszyńskiej, a o współpracę poprosiły Uniwersytet Śląski.
Tegoroczna edycja potrwa do 11 października i odbędzie się w trzech miastach- Cieszynie, Czeski Cieszynie i Ustroniu. W programie Wolnej Szkoły zaplanowano m.in. panele dyskusyjne, wykłady, koncerty, a w ramachV WSNFiS im. Prof. J. Szczepańskiego dla młodzieży ze szkół cieszyńskich zorganizowane zostaną warsztaty dla uczniów szkół średnich, gimnazjalnych i podstawowych.
Swoją obecnością na piątej edycji WSNFiS im. prof. Szczepańskiego zaszczycą m.in.: prof. zw. dr hab. Tadeusz Sławek, prof. zw. dr hab. Jerzy Bartmiński oraz prof. zw. dr hab. Bogdan Dembiński.

Szczegółowy program dostępny na stronie WSNFiS: http://szkolaszczepanskiego.ustron.pl/plan-szkoly/